Testimoniale najlepszą formą sprzedaży

Nie ma lepszego i skuteczniejszego sposobu na ocenę swoich produktów bądź usług, niż pozytywna ocena. Opinia zadowolonego klienta jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zafundować swojej firmie. Jeśli chcesz, aby twoje produkty lub usługi cieszyły się dużą popularnością, zadbaj o testimoniale. Najprościej mówiąc, testimoniale to opinie konsumentów, wystawione na podstawie pozytywnych doświadczeń, jakich doświadczyli po zakupie danego produktu lub usługi.

Ludzka natura jest tak zaprogramowana, że niestety większość z nas chętniej dzieli się negatywnymi opiniami w świeci, niż tymi o pozytywnym charakterze. Dużo łatwiej jest narzekać i hejtować, niż mówić pochwały i dobre słowo. Dlaczego zatem tak ważne są testimoniale? Bo ukazują zadowolenie z wykonanej przez ciebie usługi. Mogą przyjmować formę komentarza, recenzji lub po prostu być oceną twojej pracy. Testimoniale dają szansę na zdobycie kolejnych klientów. Dodatkowym plusem takiej formy reklamy jest to, że opinie klientów są zdecydowanie bardziej wiarygodne, niż sama reklama i słowo sprzedającego. Każdy kto świadczy usługi lub sprzedaje swoje produkty, będzie zachwalał i często koloryzował swoją markę. Może to mieć wpływ na autentyczność firmy. Zdecydowanie bardziej wiarygodną reklamą, są opinie osób, które faktycznie skorzystały z twoich usług i wykazują zadowolenie oraz satysfakcję ze współpracy. Dlatego, jeśli chcesz pozyskać jak największą liczbę klientów, stosuj testimoniale, czyli opinie dotychczasowych klientów. Pozwolą one utwierdzić przyszłych zainteresowanych, że twoja oferta jest godna uwagi.

Jak się do tego zabrać?

Posługiwanie się testimonialami jest bardzo proste. Niezależnie jaki biznes prowadzisz, z pewnością posiadasz stronę internetową. Postaraj się wygospodarować tam odpowiednie miejsce i poproś swoich dotychczasowych klientów o wyrażenie swojej opinii, na temat waszej współpracy. Jedni zrobią to za darmo, dla innych możesz przygotować jakieś promocje czy rabaty na kolejne usługi. Z pewnością takie rozwiązanie, zaprocentuje zwiększonym zainteresowaniem na twoje produkty bądź usługi w niedalekiej przyszłości.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ilość wykonanych zleceń, może być na początku mało satysfakcjonująca. Pamiętaj jednak, że każdy kiedyś zaczynał 🙂 Postaraj się pozyskać kilku klientów, którzy chętnie wystawią ci opinie, którymi będziesz mógł się pochwalić na swojej stronie, a tym samym przyciągnąć kolejnych zainteresowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *