Presell article – co to takiego?

Presell article to dość ważne zjawisko,występujące w copywritingu SEO. Mimo, iż zajmuje ostatnie miejsce w piramidzie, to nie jest bez znaczenia w całym procesie pozycjonowania. Za co więc odpowiadają popularne teksty preclowe i jak je stworzyć? Zapraszam do poniższego artykułu.

Ich nazwa wywodzi się od istniejących presell pages. Mianem tym, określono strony internetowe, na których umieszcza się tekst, z linkami do stron, które chcemy pozycjonować. Popularny precel jest zatem prostym tekstem, opisującym dane zagadnienie. Z reguły nie zawierają one informacji, które mogłyby nas w jakiś sposób zaskoczyć, nie takie bowiem jest ich zadanie. W zamian otrzymamy luźno stworzony tekst, który w poprawny sposób opisuje konkretny temat czy zagadnienie. Czytając tekst preclowy, z pewnością napotkamy na link, który z reguły umieszczany jest pod jakimś słowem kluczowym, zwanym anchorem.

Co powinien zawierać dobry tekst preclowy?

Przede wszystkim powinien dotyczyć konkretnego tematu. Można oczywiście poruszać wątki poboczne, ale ostatecznie muszą one ściśle opisywać zagadnienie główne. Zasadą stworzenia precla jest także tytuł, który musi odnosić się do całości tekstu. Ważne jest także, aby zawierał on słowo kluczowe.

Teksty preclowe nie mają dobrej renomy. Uznawane są za teksty bez większej wartości, głównie przez wzgląd na osoby, które pisząc je, nie przykładały się do stworzenia czegoś na poziomie. Skupiali się głównie na stworzeniu treści, naszpikowanej słowami kluczowymi. Zaleca się jednak, aby na tekst o długości 1500 znaków ze spacjami, użyć 2 słów kluczowych. Można używać je także w sposób odmienny, aby tekst był spójny i przede wszystkim zrozumiały. Skuteczny precel to tekst, który ma różną długość. Aby Google nie nabrało podejrzeń, że są to teksty tworzone hurtowo, należy tworzyć treści o różnej objętości, najlepiej w zakresie 1000-1700 znaków ze spacjami. Na koniec to, co SEO lubi najbardziej, czyli unikalność i poprawność stylistyczna. Nie kopiuj tekstów z innych stron, bo możesz zostać posądzony o plagiat lub po prostu spam. Twórz teksty unikalne, niezależnie od rodzaju i zastosowania.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *